Aktuální akce

14.07. - 15.07. 2018
Oživení hradu Kunětická hora
Šermířská a taneční vystoupení

Šermířská vystoupení: ukázka  

U jednotlivých vystoupení je uvedena délka vystoupení. K tomu je třeba připočíst cca 5-10 minut na přípravu scény a odchod.

 

 

ČEST

Délka: 20-25 minut

Dramaticky pojatý příběh z doby vikingů, kdy kvůli pojmu cti docházelo k soudním soubojům stejně jako k šarvátkám i mohutným bitvám..

 

ZÁMĚNA

Délka: 20 – 25 minut

Co vše se může stát, pakliže muž a žena nejsou spokojeni se svým údělem – a „Schválnost“ je navzájem vymění? Poradí si žena v těle muže se zbrojí a zbraní? Zvládne muž v těle ženy „ženské domácí kratochvíle“? O tom je toto naše vystoupení, odehrávající se v rodině kapitána hradní osádky.

 

STŘEDOVĚKÁ ZBROJNICE ukázka

Délka: 25 – 30 minut nebo 60 – 65 minut

V tomto vystoupení je poutavou formou diváctvo seznámenou se škálou zbraní a zbrojí používanou ve středověku v období gotiky. Vše je doplněno názornými ukázkami používání zbraní, stejně jako ukázkami střetů bojových houfců.

Delší forma vystoupení jednak obsahuje větší seznámení se zbraněmi a zbrojemi, hlavně však více zapojuje dětské obecenstvo do samotného vystoupení.

 

DÁMA A RYTÍŘI(TURNAJ) ukázka

Délka: 15 minut

Jednoduché pásmo, kdy šlechtična vysílá do soubojů dvojice bojovníků. Vhodné na různé firemní akce či plesy, kam se nehodí vystoupení divadelního rázu s příběhem, zato mnohem více upoutá čistá ukázka šermu a boje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taneční vystoupení:       

Součástí dobových tanců může být jeden tanec, do kterého si vybereme spolutanečníky z řad diváků. Diváci si tak odnesou zážitek, že se mohli zapojit a zatančit si s námi.

Dobové tance šlechty: ukázka 

Délka: 15 minut

Vznosné a ladné tance šlechty v honosných oděvech - 2 různé bloky tanců smíšených párů a 1 dámský blok (tj. tančí šlechtičny). 
 

Dobové tance vesničanů: ukázka

Délka 15 minut

Rozpustilé tance vesničanů v chudinských oděvech - 1 blok tanců

 

 

 

Dobové tance na hradě i podhradí:

Délka: 30 minut

Vesnické i šlechtické tance spojené dohromady do jednoho bloku.

 


07.02. 2017 Michal Machatý
 

Template design by Dave This page took 0.003150 seconds to load.