Aktuální akce

14.07. - 15.07. 2018
Oživení hradu Kunětická hora
Přípravy na první bitvu

Kterak jsme se na první bitvu připravovali.


2002

Příprava na první bitvu

Co potřebuje skupina do začátku? Trénovat a vybavit se.

S tréninky se začalo ihned po vzniku. 2x týdně po dvou hodinách. Pěkně od základů – kroky, základní seky a základní kryty. Pořád dokola a pečlivě. Po každé dvouhodinovce jsme byli fyzicky vyčerpaní, ale spokojení.

Náročné tréninky se velmi dobře podepsaly jak na technice šermu, tak na fyzické i psychické připravenosti. Horší to bylo s výbavou – jak kostýmy, tak především meče. Po přílivu nováčků se zbraní nedostávalo a to ani s využitím veškerých mečů Prcíkovy zbrojnice.

Proto naší první výpravou nebyla ani bitva, ani vystoupení, ale burza pořádaná v půli března Larsem v Praze. Spolu s Lídou a jedním člověkem navrch se nás tam sešel úctyhodný tucet. Náš nájezd a nákup byl okomentován takto: „Tak sem přišla horda nováčků a hromadně brala meče. Raději snad na ten Libušín ani nepojedu.“ Z burzy jsme si odvezli patero mečů, jednu bradatici (Bradku), dva štíty a řadu doplňků. Stav zbraní – lepší. Zbroje – nedostatečné. Oděvy – horror. Ale to jsme si uvědomovali postupně  a také postupně řešili.

Nicméně pravdou je, že ke konci března jsme se cítili dostatečně dobře na to, abychom šli do první bitvy, kterou Fortis absolvoval.


18.05. 2011 Michal Machatý
 

Template design by Dave This page took 0.003210 seconds to load.